Naše péče o klienta

Hlavní hodnotou našeho domova je komplexní, odborná a citlivá péče, která vychází z individuálních potřeb každého klienta. Služby, které v Clementas nabízíme, jsou poskytovány zcela v souladu s touto myšlenkou, přičemž jejich hlavním cílem je zajistit klientům maximální pohodlí a prostředí, ve kterém se budou cítit dobře.

Ubytování

Vlastní pokoj či společnost několika spolubydlících? Volba je čistě na vás

Je váš blízký spíše samotář, nebo si radši užívá společnosti svých vrstevníků? Máme řešení pro oba, stačí si jen vybrat! Našim klientům nabízíme možnost ubytování v jednolůžkových i vícelůžkových pokojích. Ze zkušenosti víme, že i klienti, kteří z počátku touží po samostatném pokoji, později rádi ocení společnost spolubydlícího.

Pokud máte navíc starosti s tím, kdo se postará o prádlo, úklid a další činnosti, které váš blízký sám už prostě nezvládne, nemusíte mít strach! Vše vypereme, uklidíme a navíc klientům zajistíme i drobné opravy jejich oděvů.

Stravování

Je libo chutné jídlo či čerstvé pečivo vyrobené přímo v domově? Žádný problém

Speciální dieta či jednoduše mlsný jazýček? Naše kuchaře a kuchařky vůbec nic nepřekvapí. Za asistence výživových poradců dokážou připravit jídlo, které nejenže vyhovuje speciálním požadavkům našich klientů, ale navíc je i velmi chutné. V našem domově dbáme nejen na vyváženost stravy, ale také na její pravidelnost. Vašemu blízkému tak bude pětkrát denně zajištěna chutná strava, která je připravována přímo v domově. Příjemným bonusem pro všechny strávníky je i čerstvé pečivo, které každodenně v našem domově peče náš pekař.

Vzorový týdenní jídelníček

Asistence při osobní hygieně

Pečujeme o vaše blízké po všech stránkách

Má-li váš blízký potíže s osobní hygienou, nemusíte mít žádný strach. Náš personál je vždy připraven pomoci se vším, co bude v tomto ohledu potřeba. Ať už klient potřebuje asistenci při úkonech osobní hygieny, použití WC či základní péči o vlasy a nehty, jsme tu pro něj!

 
 
 
 
 
 

Zdravotní péče, ošetřovatelská péče

Náš odborný personál je klientům neustále k dispozici

Zdraví a všeobecná pohoda klienta je pro nás na prvním místě! Naši klienti jsou proto pod neustálým zdravotnickým dozorem. V domově je pravidelně navštěvuje lékař, který hodnotí jejich aktuální zdravotní stav, upravuje medikaci a navrhuje další možnosti léčby. Naše sociální pracovnice navíc klientům pomohou ve zvládání běžných činností, jako je podávání jídla a pití, vstávání z lůžka, svlékání a oblékání atd.

 
 

Ergoterapie a volnočasová sociální aktivizace

Smutek ani pocit samoty u nás nemají místo

Všichni naši klienti pravidelně přicházejí do vzájemného kontaktu. Snažíme se tedy o to, aby tento kontakt byl pro všechny vždy příjemný a obohacující. Klienty proto podněcujeme ke společným aktivitám, v rámci kterých přicházejí do kontaktu s ostatními. Součástí sociální aktivizace je také výroba nejrůznějších předmětů, jež následně zdobí náš domov, hraní společenských her i pravidelné výlety. V areálu domova také pořádáme nejrůznější akce, kterých se mohou zúčastnit i blízcí našich klientů a okusit si tak život v Clementas na vlastní kůži.

Navazující služby

Uděláme toho pro vás mnohem víc

Vedle základních služeb, které poskytujeme všem našim klientům, také zprostředkováváme některé navazující služby. Mezi ty patří například canisterapie, muzikoterapie, pravidelné bohoslužby či kadeřnické služby.

 
 
 
 
 

0

Přijatých klientů

0

Zaměstnanců přímé péče

0

Ostatních zaměstnanců

0

Dobrovolníci