Clementas Kolín

  • Rimavské Soboty 923, 280 02 Kolín
  • +420 777 334 419

Clementas Kolín provozuje denní stacionář a odlehčovací službu. Již od roku 2006 nabízíme klientům zázemí moderního, rodinného zařízení s bezbariérovými interiéry a vlastní zahradou, v klidné lokalitě a přitom ve vzdálenosti 15 minut pěšky od centra Kolína. V našem týmu pracují zkušení a vstřícní pracovníci s individuálním přístupem a moderními metodami péče o klienty. Cílem Clementas Kolín je podpořit také pečující členy rodiny a společně tak umožnit, aby jejich blízký mohl i nadále žít ve svém přirozeném sociálním prostředí.


Dobrý den, vše šlo skvěle dle vašich rad. Jste prostě skvělí po všech stránkách. Děkuji a hezký den.

Jana M.

O koho se staráme

Denní stacionář

V denním stacionáři pečujeme o seniory s poruchami paměti a dalších kognitivních funkcí, kteří obvykle bydlí doma s rodinou, a do služby docházejí na celý den nebo jeho část. Poskytujeme tak pomoc a podporu nejen klientům, ale i jejich blízkým, kteří pracují nebo se potřebují starat o chod domácnosti a sami musí také někdy odpočívat a nabrat síly. Klienti mohou do domova docházet pravidelně, ale taky jen příležitostně dle individuální potřeby.

Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy a nabízíme také program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobené zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.).

O seniory se celodenně stará školený personál. Klienti mají k dispozici jídelnu, společenskou místnost, sociální zařízení včetně sprchy, ale také denní místnost s vlastním lůžkem k odpočinku. Stravu podáváme pětkrát denně.

Denní stacionář poskytuje služby po celý týden, včetně víkendů, od 7 do 17 hod, po dohodě je však možné tuto dobu prodloužit v závislosti na potřebách klientů a jejich rodin. 

 

Odlehčovací služba

V rámci odlehčovací služby poskytujeme péči seniorům, žijícím ve svých domácnostech, o které se dočasně rodina nemůže starat, např. ze zdravotních důvodů, nebo v době, kdy potřebují sami načerpat sílu pro další péči o svého blízkého. Pobyt vždy přizpůsobujeme individuálním potřebám klienta a jehorodiny. Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy, a nabízíme také program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobenou zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.).

Klientům je k dispozici ubytování v útulných jednolůžkových i vícelůžkových pokojích vybavených polohovacími postelemi. Stravování zajišťujeme pětkrát denně. O seniory se celodenně stará školený personál.

Kde nás najdete

Clementas Kolín

Denní stacionář a odlehčovací služba
IČ: 27023915, číslo datové schránky: bn9bv8y

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?