Clementas Kolín

  • Rimavské Soboty 923, 280 02 Kolín
  • +420 777 334 419

Clementas Kolín provozuje denní stacionář a odlehčovací službu. Již od roku 2006 nabízíme klientům zázemí moderního, rodinného zařízení s bezbariérovými interiéry a vlastní zahradou, v klidné lokalitě a přitom ve vzdálenosti 15 minut pěšky od centra Kolína. V našem týmu pracují zkušení a vstřícní pracovníci s individuálním přístupem a moderními metodami péče o klienty. Cílem Clementas Kolín je podpořit také pečující členy rodiny a společně tak umožnit, aby jejich blízký mohl i nadále žít ve svém přirozeném sociálním prostředí.

O koho se staráme

Denní stacionář

V denním stacionáři pečujeme o seniory s poruchami paměti a dalších kognitivních funkcí, kteří obvykle bydlí doma s rodinou, a do služby docházejí na celý den nebo jeho část. Poskytujeme tak pomoc a podporu nejen klientům, ale i jejich blízkým, kteří pracují nebo se potřebují starat o chod domácnosti a sami musí také někdy odpočívat a nabrat síly. Klienti mohou do domova docházet pravidelně, ale taky jen příležitostně dle individuální potřeby.

Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy a nabízíme také program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobené zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.).

O seniory se celodenně stará školený personál. Klienti mají k dispozici jídelnu, společenskou místnost, sociální zařízení včetně sprchy, ale také denní místnost s vlastním lůžkem k odpočinku. Stravu podáváme pětkrát denně.

Denní stacionář poskytuje služby po celý týden, včetně víkendů, od 7 do 17 hod, po dohodě je však možné tuto dobu prodloužit v závislosti na potřebách klientů a jejich rodin. 

 

Odlehčovací služba

V rámci odlehčovací služby poskytujeme péči seniorům, žijícím ve svých domácnostech, o které se dočasně rodina nemůže starat, např. ze zdravotních důvodů, nebo v době, kdy potřebují sami načerpat sílu pro další péči o svého blízkého. Pobyt vždy přizpůsobujeme individuálním potřebám klienta a jehorodiny. Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy, a nabízíme také program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobenou zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.).

Klientům je k dispozici ubytování v útulných jednolůžkových i vícelůžkových pokojích vybavených polohovacími postelemi. Stravování zajišťujeme pětkrát denně. O seniory se celodenně stará školený personál.

Kde nás najdete

Clementas Kolín

Denní stacionář a odlehčovací služba
IČ: 27023915, číslo datové schránky: bn9bv8y

Jak se k nám dostanete?

Clementas Kolín najdete v blízkosti centra města Kolín. 

Autem

Od nemocnice pojedete Žižkovou ulicí směrem do centra města, první kruhový objezd opustíte druhým výjezdem, pokračujete Masarykovou ulicí, projedete rovně druhým kruhovým objezdem, asi po 300 m třetí kruhový objezd opustíte třetím výjezdem a přijedete do ulice Rimavské Soboty, kde se dáte druhou odbočkou vlevo. Zde již před sebou uvidíte nízkou barevnou budovu Clementas Kolín. Parkoviště je přímo před vchodem do budovy.

Veřejnou dopravou

Na přilehlé hlavní silnici, asi 200 m od Clementas Kolín, se nachází zastávky MHD pro oba směry – Masarykova I. a Masarykova II.

Tým domova

Clementas Kolín

Vedení domova

Bc. Lucie Brožková

vedoucí domova
+420 777 334 419
aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?