Clementas Kolín

  • Rimavské Soboty 923, Kolín
  • 7 – 17h
  • +420 777 334 419

Clementas Kolín provozuje denní stacionář a odlehčovací službu. Klientům již od roku 2006 nabízíme zázemí moderního, rodinného zařízení s bezbariérovými interiéry a vlastní zahradou v klidné lokalitě a přitom ve vzdálenosti 15 minut pěšky od centra Kolína. V našem týmu pracují zkušení a vstřícní pracovníci s individuálním přístupem a moderními metodami péče o klienty. Cílem Clementas Kolín je podpořit pečující členy rodiny a společně tak umožnit, aby jejich blízký mohl i nadále žít ve svém přirozeném sociálním prostředí.

mlekovice

O koho se staráme

Denní stacionář

Denní stacionář je určen seniorům s poruchami paměti a dalších kognitivních funkcí, kteří obvykle bydlí doma s rodinou, a do služby docházejí na celý den nebo jeho část. Poskytujeme tak pomoc a podporu nejen klientům, ale i jejich blízkým, kteří pracují nebo se potřebují starat o chod domácnosti a sami musí také někdy odpočívat a nabrat síly. Klienti mohou do domova docházet pravidelně, ale taky jen příležitostně dle individuální potřeby.

Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy, ale nabízíme i program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobené zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.).

O seniory se stará školený personál, který je v centru neustále přítomen. Senior má k dispozici jídelnu, společenskou místnost, sociální zařízení včetně sprchy, ale také denní místnost s vlastním lůžkem k odpočinku. Stravu podáváme pětkrát denně.

Denní stacionář je otevřen každý den. Hlavní provozní doba je od pondělí do pátku 7–17 hod, po dohodě kdykoliv během dne, v sobotu i v neděli.

 

Odlehčovací služba

Odlehčovací služba pomáhá těm, jejichž situace vyžaduje nepřetržitou péči na dobu od několika dní až po několik měsíců. Nejčastěji jde o seniory, kterým pečující rodina odjede na dovolenou, náhle onemocní nebo se pustila do rekonstrukce bydlení. Pobyt vždy přizpůsobujeme individuálním potřebám klienta a jeho rodiny. Zajišťujeme péči v oblasti základní sebeobsluhy, ale nabízíme i program volnočasových aktivit a rehabilitaci uzpůsobené zdravotnímu stavu a potřebám jednotlivých klientů (ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscence, ruční práce apod.). 

Ubytování je k dispozici v jednolůžkových i vícelůžkových pokojích vybavených polohovacími postelemi. Stravování zajišťujeme pětkrát denně. O seniory se stará školený personál, který je v centru neustále přítomen.

Kde nás najdete

Clementas Kolín

Denní stacionář a odlehčovací služba

Jak se k nám dostanete?

Clementas Kolín najdete v blízkosti centra města Kolín. 

Autem

Od nemocnice pojedete Žižkovou ulicí směrem do centra města, první kruhový objezd opustíte druhým výjezdem, pokračujete Masarykovou ulicí, projedete rovně druhým kruhovým objezdem, asi po 300 m třetí kruhový objezd opustíte třetím výjezdem a přijedete do ulice Rimavské Soboty, kde se dáte druhou odbočkou vlevo. Zde již před sebou uvidíte nízkou barevnou budovu Clementas Kolín. Parkoviště je přímo před vchodem do budovy.

Veřejnou dopravou

Na přilehlé hlavní silnici, asi 200 m od Clementas Kolín, se nachází zastávky MHD pro oba směry – Masarykova I. a Masarykova II.

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?