zpět na výpis aktualit

Klienti Clementas mohou využívat nové tablety

29. 4. 2020

 

Tři nové tablety věnovala společnost Philip Morris seniorům z Domova v Mlékovicích. Ti je nyní v době, kdy jsou zakázány jakékoliv návštěvy, využijí při komunikaci pomocí sociálních sítí se svými rodinami.

 

Je to velice cenná pomoc, za kterou moc děkujeme! Tablety klienti nyní primárně využijí při skypování se svými nejbližšími. Využijeme je ale i při terapeutických a volnočasových aktivitách,“ uvedla ředitelka zařízení Andrea Faltysová.

 

Společnost Philip Morris věnuje další tablety i ostatním zařízením, které provozuje společnost Clementas. Ty se nacházejí v Kolíně a v Janovicích nad Úhlavou.

 

Podle generální ředitelky všech Domovů Clementas spustila tato doba velkou vlnu solidarity a to nejen od známých firem, ale i od soukromých dárců či umělců. V janovickém Domově nedávno zdejším seniorům zahrál populární zpěvák Marek Ztracený a CD se svými písněmi poslala známá Konrádyho dudácká muzika.

 

V naší Konrádyho dudácké muzice seniory máme tři. Můj otec bude mít 89, Zdeněk Bláha 90, Václav Švík má už také 74 let. Z tohoto důvodu nemůžeme zahrát. Velice mě to mrzí, proto posílám dvě naše CD. Snad naše písničky vaše klienty alespoň trochu potěší,“ uvedl Vladimír Konrády.

 

Manželé Benešovi věnovali Domovu v Mlékovicích generátor ozonu, který slouží k dezinfekci a odstraňování bakterií, virů nebo plísní.

 

Hned jsme ho začali využívat a díky tomu opět zvyšujeme bezpečí našich klientů,“ uzavřela Andrea Faltysová.

 

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?