zpět na výpis aktualit

Očkovací tým byl nadšený z návštěvy janovického Domova Clementas

19. 1. 2021 | Clementas Janovice

Pane doktore, vy jste velice známý klatovský lékař, jak jste se ocitl v roli šéfa očkovacího týmu zdejší nemocnice?

Je to jednoduché. Je to moje profesní povinnost a já mám profíky rád. Setkal jsem se s nimi i dnes v Janovicích! Vyrostl jsem v lékařské rodině, můj otec byl více než 20 let primářem na chirurgii v Klatovské nemocnici. Moje maminka pracovala celý život jako instrumentářka. Já mám volné úterky a středy, dva a půl dne ještě pořád pracuji. Viděl jsem, že je třeba nastoupit a to bylo rozhodující.

Jak se vám líbilo v Janovicích?

Hrozně mě překvapilo, jak to v Clementas vypadá. Netušil jsem, že je to tady tak krásně stavebně upravené. Samozřejmě je třeba vycházet z původní architektury, ale ta je vkusně přizpůsobená aktuálnímu účelu domu. Armádní objekt je moc hezky předělaný. Je to zde čisté, se svěžím vzduchem, což v zařízení podobného typu nemusí být vždy pravidlem.

Strávil jste zde celé dopoledne. Jak hodnotíte péči o zdejší klienty?

Moc se mi líbí, jak je tu o lidi postaráno. Na sestrách i ošetřovatelích je vidět, že mají o klienty zájem, přistupují k nim vstřícně. Znají je podle křestního jména i příjmení. Je zde vidět týmová práce ošetřovatelského personálu, na kterém je vidět, že svou práci dělají dobře. Vždycky jde o mančaft a tady je vidět, že jsou tu zaměstnanci stmelení a pracují týmově. Je vidět, že to zkrátka funguje. Všichni navíc věří tomu, že očkování lidem opravdu pomůže. Neříkám, že je to jediná možnost, ale je to hlavní šance, jak z toho ven. Samozřejmě nevíme, jak dlouho imunita vydrží, ale musíme udělat vše proto, aby lidi dostali vše co potřebují

Navštívil jste i jiná zařízení na Klatovsku?

Včera jsme byli v klatovské charitě. Mám z dnešní návštěvy velice dobrý pocit, protože po 46 letech co pracuji ve zdravotnictví, je vidět, že jsme se dostali dále. Jak ze včerejší návštěvy klatovské charity, tak z dnešní návštěvy v Janovicích si odnáším velice pozitivní dojmy. A všem těm, kteří nejsou schopní se o své blízké postarat doporučuji, aby je poslali do takového zařízení.

Galerie

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?