zpět na výpis aktualit

Příběhy klientů Clementas očima jejich blízkých

29. 4. 2019 | Clementas Mlékovice | Clementas Kolín | Clementas Janovice | Clementas Hředle

Naším mottem je: „Vaše láska a naše péče pro ty, kteří ji nejvíce potřebují“. Proto děláme vše pro spokojenost našich klientů, ale i jejich blízkých, s naší péčí.

V domovech Clementas vytváříme takové podmínky pro život klientů, které jsou co možná nejpodobnější domácímu prostředí. Pomáháme klientům s činnostmi, které sami nezvládají, a podporujeme je v udržování kontaktů s rodinami, přáteli a společenským prostředím.

Máme radost, že naše péče denně pomáhá stovkám klientů. Věříme, že každá chvíle stojí za to.

"Když k vám moje maminka přišla z jiného zařízení, byla bledá, utrápená, neustále plakala a nechodila. Po necelém roce u vás je rozdíl neskutečný. Je usměvavá, čistá, nepláče a chodí sama s chodítkem. Má i svou fotku u vás v jídelně se svojí spolubydlící a ta fotka mluví za vše. Moc vám všem děkuji za péči, kterou jí věnujete, i když to není jednoduché. Díky vám všem za to, že tu jste pro naše rodiče, kteří potřebují péči, za to, že pro ně máte vždy úsměv a pohlazení, za trpělivost a pochopení."

Hana J. Žemlová, dcera klientky

"Rád bych vám za svou matku i sebe poděkoval za skutečně po celou dobu perfektní komplexní péči a také lidsky velmi vlídné a trpělivé jednání a naprosto profesionální zacházení."

Rudolf Malý, syn klientky

"Za celou mou rodinu chci poděkovat za vzornou péči o mou babičku. Děkujeme, že jste se dokázali starat o takto těžce nemocného člověka a svým přístupem babičce zpříjemnili poslední dobu jejího života. Díky patří zejména personálu, kdy i přístup k nám, příbuzným, byl velmi vstřícný a milý."

Tomáš Najmon, vnuk klientky

"Moje maminka u vás na Slunečnici prožila téměř tři roky. Protože můj zaměstnavatel ukončil činnost a můj věk je již předdůchodový, rozhodla jsem se, že si maminku vezmu do své péče. Přispělo k tomu také to, že její zdravotní stav, díky vaší péči, je tak dobrý, že bylo možné si maminku domů vzít. Chtěla bych Vám a všem Vašim spolupracovníkům poděkovat za neskonalou obětavost, trpělivost a tvrdou práci, kterou denně odvádíte. V průběhu doby se měnili pečovatelé a zdravotní sestry, ale po příchodu paní Coufalové vše nabralo úplně jiný směr. Na čem jsme se dohodly, vždy platilo, když jsem cokoli potřebovala, nikdy to nebyl problém. Byla vždy velmi ochotná a 100% spolehlivá. Díky těmto změnám a pečovatelce Marině maminka začala být veselejší a spokojenější. Protože jsem ji navštěvovala často, viděla jsem, jak se celková atmosféra na Slunečnici den za dnem mění. I ostatní klienti společně pobývali na chodbě a bylo vidět, jak si najednou jeden všímá druhého a jsou k sobě hodní. A to, s jakou lehkostí Marina a její kolegyně zvládají svou práci, se v dnešní době opravdu málokdy vidí. Ještě dnes mi někdy maminka říká Marino, a když na ni vzpomínáme, vždy se usmívá. Ještě jednou moc děkuji a přeji vám hodně spokojených klientů." 

 Jana Komárková, dcera klientky

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?